ZO OSŽ Slovácko
Logo OSZ JPGa.jpg

Smutné je, že hlupáci jsou tak sebejistí, zatímco moudří lidé jsou vždy plní pochybností.

Bertrand Russell

Domů ZV Report Oharková sezóna
Oharková sezóna
Napsal uživatel Jožka Hlaváček   
Čtvrtek, 04 Červenec 2013 14:57

je za futrama a náš výbor sa sešél naposledy před prázdninama. To je asi ta najpodstatnější informace, kerú jsem chtěl sdělit, což tímto činím a dál už nemosíte lúskat literky.

No dobrá, neco přidám pro tých věčně zaškňůřených výrypků aj učúřených pohodářů. šk platíte příspěvky, tož na to máte nárok.
Sešli sme sa v decentním počtu, takže sme sa ani nepřekřikovali jak jarmarečnice na hradišťském rynku ( a to sa někdy stává ). Dílem byli nekeří v rachotě, dílem marodí a někeří jako Peťa von Cargo na jednání výboru.
Z tých důležitých jednání sa nésly informace, keré sa dajů založit do škatulek důležité, méň důležité a nejasné. Nejnejasnější byl v daném okamžiku osud Nečasovy party, protože jim zrovna Timur z Hradčan rozšlapal bábovičky. Teď teda důfáme, že dva v jednom, teda Stano a Juro, jako ministr nenajdú avizovanů odvahu k podpisu smlůvy o smlůvě budůcí na Olomoucko - Krnovsků štreku. Na druhů stranu je problém s nákupem Railjetů pro ČD, protože sa mělo rozhodnůt o prodeji cihlových aj kotovicových baráků a drážních katedrál solventní firmou zabývající se dopravní cestou a okolím. Tento kauf by se měl odehrát asi k Silvestru letoška, a zatím je domluvené, že by ty vilky s výhledem na koleje přešly i s komletním údržbovým servisem, zvaným RSM, který sa osvědčil v starostlivé péči o svěřené nemovitosti.
Co sa týká našich členů, jsme neustále ujišťovaní, že sa neplánujů nějaké personální čistky, ale tu a tam přece motyka spustí. Najhorší sa to zatím jeví v dékávéčkách, ale snad sa to zvládne tak, aby to příliš nebolelo. Je nad slunce jasné, že to nebude ke spokojenosti dotčených, ale budeme sa usilovat, aby nikdo z našich členů nepřišel o prácu a při případném přeložení sa slušně dopravil tam aj dom. U Carga se personální úbytek, díky pochopení a solidaritě našeho člena, podaří vyřešit nejspíš také bezbolestně.
Ludvík informoval, co sa děje v Poolšaví, teda na Kunovsku, Brodsku a Bojkovsku. Dálkovina v první etapě by měla fungovat do konce roku 2014 od Vlárského Průsmyku po Újezdec u Luh., pravděpodobně jako úsekové řízení.
Eště sme sa pochválili ( no, enom sa zopakovaly vaše kladné ohlasy, keré sa donesly k našim uším ) za organizaci posledních akcí. Dětský den a 3D se podařily i díky slušnému počasí, a na Komára se nesly veskrze kladné ohlasy, takže příště asi zase tady. Cyklo na Pohansko bylo s počasím na hraně, protože tam bylo tak, že by ani klokana nevyhnal. Chystáme, Dámský víkend (orientačně a bez záruky 5.-6.10.2013), Poznávací zájezd a tradiční výlov Kozojídek.
A aby to bylo kompletní, přeceda na zaječí tlapku slíbil, že pourguje na nocležnách v Nesovicích a Bojkovicích, už před drahným časem slíbené žaluzie a matrace.
Vzpomněli sme na velků vodu a naší vyplavené člence schválili malý příspěvek z našich prostředků.
Už delší dobu sledujeme s nevolí, jak naši zaměstnavatelé reagují na stížnosti zakazníků, byť zaměstnanec nepochybil. Jsme přesvědčeni, že nazrál čas, aby se problém řešil systematicky od nejvyšších článků jak řízení, tak odborů. Je samozřejmě problém, že zákazník nebyl spokojen, ale zaměstnanec se pohybuje v mantinelech vniřních předpisů a norem, které nesmí porušit. Tudíž nám z toho vyplývá, že firma by se měla zaměstnance zastat, pokud jednal podle zadání. Argument, že stížnost přišla z Prahy, tudíž musíme trestat, je chabý. Tož sme dali přecedovi prázdninový úkol, aby to nějak pořešil.
No a to je z tých našich oharků všecko.

 
 
Dnes je 19.10.2019 a svátek má: Michaela
Zítra slaví : Vendelín
A na pozítří se těší : Brigita

Template BLACKPIPES © by Mont-Bit International